21 Kwi

Słoneczna Wielkanoc 2019

Słoneczna Wielkanoc 2019

Słoneczna Wielkanoc 2019. Pogoda w tegoroczne święta Wielkanoce jest wyjątkowo piękna. W tych okolicznościach grzechem byłoby zostać w domu zamiast udać się na spacer. A jest czym się zachwycać. Wszystkie łąki w okolicy opanował mniszek lekarski, piękne żółte kwiaty, które niebawem zamienią się w białe puszyste kulki. Co więcej są nie tylko piękne ale również jadalne. Każda część rośliny mniszka jest jadalna, zawiera wiele minerałów, witamin i przeciwutleniaczy.

Kolejnym punktem naszego spaceru była Pańska Góra. Rozpościera się z stamtąd wspaniały widok na panoramę Domaradza i okolic. W szczególności widać  stamtąd  Górę Hyb, Suchą górę i górę Strzałówka.

Ponadto w samym centrum Domaradza doskonale widać Kościół matki Bożej Nieostającej pomocy. Jest coś magicznego w tym miejscu gdzie od wieków ludzka praca i natura łączą się w doskonałość.

Wracając do domu nad naszymi głowami krążył  latający symbol wiosny czyli Bocian. Jak widać wszystkie znaki na ziemi i w powietrzu informują nas, że zima się już skończyła i może być już tylko cieplej 😉

Na zakończenie tak miłego dnia otworzyliśmy sezon grillowy 😉

Nasza Frotka czeka również na kawałek mięska z grilla