14 sty

Zima od początku stycznia 2019 nas rozpieszcza

Zima od początku stycznia 2019 nas rozpieszcza

Zima od początku stycznia 2019 nas  rozpieszcza. Spadł śnieg i do dnia dzisiejszego  możemy się nim cieszyć. Codziennie pada i mamy go pod dostatkiem. W telewizji mówią o zagrożeniu lawinowym w Bieszczadach. Domaradz nie leży w Bieszczadach ale również u nas mamy zagrożenie „lawinowe” ale na szczęście tylko dla kotów i piesków 😉 Szczególnie niebezpieczny jest śnieg zsuwający się z dachu.  Dla naszej Psotki zaspy są imponująco duże.

Zima od początku stycznia 2019 nas  rozpieszcza

Jak widać spadło sporo śniegu. Nasza studnia jest dla nas wskaźnikiem pokrywy śnieżnej.Zima od początku stycznia 2019 nas  rozpieszcza

Szanelka, nasz spanielek również został objęty „alertem” lawinowym 😉

Zima od początku stycznia 2019 nas  rozpieszcza

Wszelkie niedogodności życia w zimie na wsi „daleko od drogi” rekompensują  jednak piękne Domaradzkie widoki 😉

Zima od początku stycznia 2019 nas  rozpieszcza

20 gru

Zima , zima a za 4 dni Święta ;-)

Zima , zima a za 4 dni Święta 😉

Zima , zima a za 4 dni Święta 😉 Dzisiaj sypnęło śniegiem. Miejmy nadzieję, że Wigilia i Święta będą białe. Tak dawno nie było białych Świąt, że cieszymy się wszyscy z tego pięknego białego puchu. Dzieci czekają z utęsknieniem na Mikołaja , którego ciągną renifery na saniach.

Zima , zima a za 4 dni Święta ;-)

Zima to okres kiedy zwierzęta bardziej niż zwykle potrzebują naszej pomocy. Nawet tak samodzielne jak koty 😉

Zima , zima a za 4 dni Święta ;-)

Naszym kotom zgęstniało futerko ale mimo to nie oddalają się daleko od domu i swoich opiekunów.

Zima , zima a za 4 dni Święta ;-)

16 gru

Nóż wykuty ze starej podkowy

Nóż wykuty ze starej podkowy

W dzisiejszych czasach recykling ma kluczowe znaczenie w ochronie środowiska. My również staramy się ponownie wykorzystywać  przedmioty i dawać im drugie życie.  Znalazłem w piwnicy trochę starych zużytych podków i postanowiłem z jednej wykuć nożyk. Stal użyta do produkcji podków nie specjalnie nadaje się na noże użytkowe ale ja swój nóż będę używał do otwierania paczek i ostrzenia patyków do kiełbasy na ognisko 😉

Nóż wykuty ze starej podkowy

Pracę rozpocząłem od przecięcia podkowy.

Nóż wykuty ze starej podkowy

Następnie rozkułem i częściowo wyprostowałem podkowę

Nóż wykuty ze starej podkowy

Nie posiadam pieca kowalskiego ale kominek też dał radę 😉

Nóż wykuty ze starej podkowy

Mój nóż po wstępnym oczyszczeniu i szlifowaniu.

Nóż wykuty ze starej podkowy

Na górnej części dodałem małe wycięcie dla pewniejszego chwytu.

Nóż wykuty ze starej podkowy

Rękojeść noża oplotłem rzemieniem

Nóż wykuty ze starej podkowy